O mně

Tomáš Pelc – IT Analytik

Kdo jsem a co tvořím a páchám?

Jak název webu napovídá, můj web je mým jménem a mé jméno je mým webem! Rozhodl jem se vytvořit web, na kterém bych chtěl sdílet to, co mám rád. A tedy páchat neplechu. Pohybuji se v IT světě už nějaký ten čas a cítím, že uzrála doba se začít dělit o své zkušenosti a radosti. Určitě mi dají mnozí zkušenější profíci za pravdu, že svět informačních technologií je obrovský! A co na něm mám tak rád? Že si každý může vybrat to, co ho baví a rozvíjet se.

Rád bych zde sdílel informace o IT analýze, UML, nástroje Enterprise Architect, a mnohém dalším. Nabyl jsem dojmu, že takových informací je po webu pramálo. Polovinu svého karierního života jsem se věnoval programování v .NET. A tu druhou a vlastně celou IT analýze. Chtěl bych sem umístit nějaké osvědčené informace z programování. Ačkoliv, v dnešním světě UMĚLÉ INTELIGENCE, kde vládne ChatGPT, GitHub Copilot, nemá smysl se pokoušet být zdrojem něčeho více, než vlastních zkušeností. A spíše obohatit o nějakou tu maličkost. Ať už uvedením skvělých webů, kanálů na YouTube, nebo prostě knih... (ačkoliv, kdo by dnes něco četl, když hodí prompt na ChatGpt...)

Co mě baví!

Kromě IT světa mám i své koníčky. Pojďme rozdělit to, co mě baví programově a webově, a co jsou moje záliby, když nesedím u PC 💻. Rozhodl jsem se to rozdělit právě do takových částí, aby to šlo dohromady i s tím, jak si budu rozdělovat témata na tomto webu.

IT svět jako hobby

Zde je pár bodů, které jsou součástí mé profese

  • .NET Framework od společnosti Microsoft, který mám velmi rád.
  • Programování v jazyce C# - Hlavní programovací jazyk světa .NET.
  • Tvorba webu v Blazor (ASP.NET), tedy HTML, CSS + Bootstrap pro lenochy, jako já!
  • Tvorba webových REST API v ASP.NET - to jsem si hodně oblíbil!
  • Cryptografie, autentizace a autorizace. Zabezpečení webů a jak na to.
  • Jazyk UML, modelování v Enteprise Architect a psaní dokumentace.

Moje vášeň!

Zde je to, co mohu nazvat koníčky!

  • Gran Turismo! D3TN3T-RACER je mé jezdecké jméno.
  • SimRacing obecně - vývoj jde díky výkonu hodně dopředu a dostupnost je veliká.
  • Motorsport obecně. Formule 1. World Endurance. GT Racing. Jezdit dokola je prostě fajn!
  • Knihy? Ano, rád čtu. V poslední době méně, ale stále moje hobby.
  • Anime! A pořádné japonské. Možná je to vidět na webu?
  • Sportovní aktivity? Jistě. Turistika. Badminton. Fotbal. Kolo. Prostě kde se dá hýbat.